So-San Znojmo

Člen České Taekwon-Do ITF Asociace
organizace Choi Jung Hwa
INO 348


Škola So-San Znojmo přeje všem svým studentům, jejich rodinám, přátelům, sponzorům, trenérům i všem liden kteří nám fandíte příjemné prožití svátků vánočních a ve zdraví šťastný nový rok 2020.

ITF European Championships 2019

23.-28.8.2019 Cork Ireland

V posledním červencovém týdnu se v irském městě Corku uskutečnilo letošní mistrovství Evropy Taekwon-Do ITF. Naší skromné výpravě ve složení František Macek V.Dan - kouč, Jiří Abeska III.Dan, Michal Vršek II.Dan a Petr Fousek I.Dan, se podařilo urvat pět (!) medailí v disciplínách Matsogi - sportovní boj a Tul - technické sestavy. Gratulujeme! Více fotografií naleznete zde.

Technické zkoušky

15.června 2019 se v tělocvičně Policejního klubu ve Znojmě konaly zkoušky studentů ČTA na technický stupeň Kup, Vedoucí technické komise Václav Hrubý s hlavním trenérem ČTA Františkem Mackem za asistence trenérů Jany Pelánové a Michala Vrška prozkoušeli 28 žadatelů o vyšší technický stupeň Kup. Technické zkoušky byly úspěšným završením tréninkového roku 2018/2019 ve kterém členové ČTA získali velkou spoustu zkušeností a motivace do dalšího tréninku - samozřejmě kromě spousty medailí. :)

XXII. Znojmo Open

8. června 2019 se stala Jana Pelánová nejúspěšnější seniorskou závodnicí dvanáctého ročníku mezinárodního turnaje ve Znojmě. Za účasti velmi kvalitních výprav ze Španělska, Irska, Slovinska, Polska, Německa, Slovenska, Maďarska, a Holandska se letos podařilo znojemským závodníkům získat pohár pro nejúspěšnější školu turnaje. Děkujeme našim závoníkům za sportovní výkony, rozhodčím a realizačnímu týmu za výborně odvedenou práci a především dobrovolníkům z řad rodičů a studentů za nezištnou pomoc. 

XVII. Cup of Nations

Na sedmnáctém ročníku skvělé soutěže v maďaském Hatvanu 11. května 2019 se naši bojovníci pokusili přidat do sbírky vyhraných medailí a pohárů které jsme z Maďarska za dlouhá léta přivezli dalších pár kousků.
Velmi spokojená je jistě Sofie Klímová která se po tomto víkendu múže pochlubit dvěmi umístěními:
1. místo technické sestavy
1.místo sportovní boj
Gratulujeme! 

IV. Open Tournament German-ITF

Dne 4.5.2019 se v německém Dortmundu konal mezinárodní turnaj Taekwon-Do za účasti znojemských bojovníků pod vedením reprezentačního trenéra Františka Macka:  
Michal Vršek
2. sportovní boj, 2. silové přerážení
David Súkup
2. Sportovní boj, 2. technické sestavy
Jana Pelánová
1. sportovní boj, 3. technické sestavy
Jakub Rotrökl
2. sportovní boj, 2. technické sestavy, 3. speciální techniky
Blahopřejeme našim medailistům a děkujeme za skvělou prezentaci českého Taekwon-Do!

IV. Taekwon-do Chocolate Weekend

 Ve dnech 13. a 14. dubna 2019 jsme se zúčastnili zajímavého semináře. Akce pořádaná slovinskou školou TKD Klub Radovljica se stává místem setkání přátel Taekwon-Do spojeného s festivalem čokolády pořádaném každoročně v témže městě. Doprovodný program je tedy velmi atraktivní obzvlášť pro mladší ročníky a ti jej dokonale využívají :-)
 

23.3.2019 Master Cup
Olešnica PL

Zúčastněné státy:Belgie, Bělorusko, Česká Republika, Itálie,
Irsko, Německo, Polsko, Slovinsko, Španělsko,
Švýcarsko, Ukrajina, Velká Británie.
Znojemští bojovníci se prosadili a přivezli sedm medailí.
Výsledky: Petr Fousek 1.Tul, 1.Matsogi
David Sůkup 1.Tul, 2.Matsogi
Michal Vršek 3.Tul, 2.Matsogi
Jiří Abeska 2.Tul, 4.Matsogi
Konrab Wojciask 4.Matsogi

X. Technický seminář s velmistrem
Trevorem Nichollsem IX.Dan ve Znojmě

Předposlední lednový víkend se stala sportovní hala policejního klubu ve Znojmě pro studenty České Taekwon-Do asociace dějištěm výročního semináře s jedním z lídrů Taekwon-Do ITF a viceprezidenta ITF organizace Choi Jung Hwa velmistra Saulabi Trevora Choi Nichollse IX.Dan. Jako při kažné velmistrově návštěvě jsme měli možnost poznat v podání jednoho z nejlepších mistrů-učitelů fyzicky velmi náročný, přesto zajímavý až  zábavný trénink. Mistrův entusiasmus je velmi nakažlivý a studenti z České republiky, Německa, Polska a Ukrajiny měli možnost učit se od člověka, který po čtyřiceti letech tréninku neztrácí své nadšení a chuť své vědomosti předávat dál. Na závěr prvního dne mělo pět znojemských studentů tu čest složit před velmistrem technickou zkoušku na vyšší technický stupěň I. až III.Dan.  Opět se potvrdila velmistrova pověst nekompromisního instruktora, kterému stoprocentní výkon nestačí a Vaše odhodlání posunout se dál musíte dokázat. Nedělní trénink byl specifický svým zaměřením. Technické sestavy pro čtvrtý až šestý Dan dali zabrat, stejně jako výuka reálné sebeobrany pod vedením polského mistra který je profesionálním instruktorem ozbrojených složek. Rozsáhlou fotogalerii najdete zde:  fotogalerie . Nezbývá než poděkovat za předané vědomosti a naději že získanou velmistrovu přízeň nestratíme ani v budoucnu. Učíme se od jednoho z nejlepších na světě.